W konkursie lepienia pierogów na czas miejsce trzecie otrzymało Miejskie Stowarzyszenie Integracyjne Goleszów, drugie Związek Aktywnych Kobiet w Glinach Wielkich zaś miejsce pierwsze przyznano Stowarzyszeniu Przecławski Krąg z Przecławia.
Najsmaczniejsze pierogi ulepił i miejsce trzecie otrzymał Adam Adamczyk z miejscowości Górki, miejsce drugie Zofia Walska – Borki Nizińskie , miejsce pierwsze Stowarzyszenie Przecławski Krąg z Przecławia.
(Tomasz Łępa)
Przepis na udane pierogi jest jeden.
Zdaniem starosty powiatu mieleckiego Andrzeja Chrabąszcza, emocje górowały.
Podczas zmagań pierogowych, można było również obejrzeć stoiska wystawiennicze przygotowane przez stowarzyszenia z powiatu mieleckiego, a także skosztować specjały kuchni lokalnej. Królowały jednak pierogi w każdej postaci – smakoszy nie brakowało.
Góreckie Stowarzyszenie Kobiet VICTORIA oraz Powiat Mielecki po raz VI zorganizowały Mistrzostwa Pierogowe Powiatu Mieleckiego, które odbywały się w Górkach (gmina Borowa) w tamtejszym Domu Strażaka. W programie znalazł się organizowany od początku Mistrzostw – otwarty konkurs na najlepsze pierogi powiatu mieleckiego oraz po raz pierwszy, konkurs lepienie pierogów na czas. Idea zacna mówi wiceprezes stowarzyszenia VICTORIA Irena Adamczyk,