Tuszów Narodowy: W trosce o czyste powietrze.

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Tomasz Łępa

 

21 wniosków wpłynęło do urzędu gminy w Tuszowie Narodowym  na dofinansowanie wymiany starych źródeł ciepła ogrzewanych paliwem stałym. Jest to już trzecie wsparcie do wymiany kotłów w tej gminie. Mówi  jej włodarz , Andrzej Głaz.

 

Dotacja to forma zachęty do inwestowania w ekologiczne źródła ogrzewania, co eliminuje z powietrza przekroczenia szkodliwych dla zdrowia  pyłów. Oprócz niej mieszkańcy mogą tez korzystać z programu Czyste Powietrze, zaznacza wójt gminy Tuszów Narodowy.

Wójt  gminy informuje, że na podstawie zawartego porozumienia z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska w Rzeszowie uruchomiony został  punkt konsultacyjno – informacyjny w ramach programu „Czyste powietrze”. Działania punktu będą skupiały się na wszelkiego rodzaju pomocy kierowanej w stronę mieszkańców gminy Tuszów Narodowy, dzięki czemu każdy zainteresowany będzie mógł w szczególności dokonać identyfikacji budynku pod kątem termomodernizacji czy otrzymać wsparcie w zakresie przygotowania wniosku o dofinansowanie.

Tomasz Łępa