Tarnobrzeg. Za nami XVI Turnieju Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Organizator  XVI Turnieju Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach – Tarnobrzeg 2023, prezes IKS Jezioro Tarnobrzeg  Radek Zięba podsumował weekendowe zmagania sportowców. W zawodach wzięło udział 54 zawodników z Czech, Słowacji, Serbii, Ukrainy, Litwy i Polski.  Rywalizacja rozgrywała się w hali sportowej Zespołu Szkół numer 1 w Tarnobrzegu. Polacy także stanęli na podium.

Drugie miejsce zajęła para deblowa Krzysztof Żyłka i Rafał Lis. Trzecie miejsce mikst – Marianna Szychowska i Ryszard Papis. W klasie open kobiet, trzecie miejsce wywalczyła Emilia Kotarska. W klasie pierwszej zawodników najbardziej poszkodowanych sprawnościowo rywalizacja prowadzona była systemem „każdym z każdym”. Tu drugie miejsce zajął Wiesław Dziliński, a trzecie Mateusz Walski. W klasie drugiej wygrał Rafał Czuper, w trzeciej, na trzecim miejscu uplasował się Mariusz Czerwiński, w czwartej drugie miejsce wywalczył Rafał Lis, zaś trzecie Krzysztof Żyłka. W klasie piątej drugi był Daniil Ustynov, a trzeci Daniel Staszak.

Na koniec zawodów rozegrano kategorię open. Tu ostatnie miejsce na podium zdobył Rafał Lis.

Najlepszym zawodnikiem z Polski – The best player from Poland został Rafał CZUPER, który jako jedyny z naszego kraju stanął na najwyższym stopniu podium.

– XVI Turnieju Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach – Tarnobrzeg 2023, a my już myślimy o kolejnym – mówi Radek Zięba prezes IKS Jezioro Tarnobrzeg.

W przyszłym roku IKS Jezioro Tarnobrzeg obchodzić będzie 20 rocznicę swojego powstania.