Tarnobrzeg. Wspólne świętowanie na Placu Bartosza Głowackiego.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

To ma być wspólne świętowanie 430. rocznicy nadania praw miejskich Tarnobrzegowi oraz 70. rocznicy  odkrycia złóż siarki  w Tarnobrzegu. Na wielowymiarowe wydarzenie zapraszają  w najbliższą sobotę, 27 maja Fundacja „Serce Lasowiackie” imienia Barbary i Franciszka Mortków oraz Szkoły Katolickie imienia świętego Jana Pawła II  w Tarnobrzegu. Impreza odbędzie się na Placu Bartosza Głowackiego.

Uroczystość rozpocznie się o godzinie 10.00 złożeniem kwiatów przy pomniku świętej Barbary, na placu przed Szpitalem Wojewódzkim w Tarnobrzegu. Stamtąd zebrani przemaszerują za orkiestrą górniczą na Plac Bartosza Głowackiego, gdzie głos zabierze prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek. Ważną częścią sobotniego spotkania będzie część artystyczna  w wykonaniu dzieci i młodzieży z tarnobrzeskich szkół i przedszkoli.

Mówi prezeska Fundacji „Serce Lasowiackie” Jolanta Kret.

Na uroczystość zaprasza dyrektorka Szkół Katolickich imienia świętego Jana Pawła II w Tarnobrzegu Joanna Szmuc.

W sobotę na Placu Bartosza Głowackiego zostaną otwarte wystawa fotograficzna  z okazji Roku Pamięci Górników i Pracowników Tarnobrzeskiego Zagłębia Siarkowego oraz Festiwal Rękodzieła Artystycznego. Nie zabraknie akcentów lasowiackich.