Tarnobrzeg. W przyszłości chce zostać mamą. Teraz walczy o zdrowie.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

25-letnia Małgorzata Stępień pochodzi spod Tarnobrzega. Choruje na endometrioze. Choroba utrudnia życie, sprawia ból, a nieleczona może powodować bezpłodność. Dla 25-latki szansą na zdrowie i macierzyństwo jest skomplikowana operacja w prywatnej klinice. Jej koszt to około 65 tysięcy. Kwota przekracza możliwości młodej kobiety dlatego postanowiła zbierać środki na leczenie na Pomagam.pl.

Bardzo ciężko jest mi przyznać się do choroby publicznie ale pilnie potrzebuję pomocy. Na trafną diagnozę czekałam wiele lat. To był bardzo trudny i przepełniony bólem czas – mówi Gosia. – Proszę o pomoc wszystkich, którzy zechcieliby wesprzeć mnie w walce z tą podstępną i bolesną chorobą. Bardzo chciałabym być zdrowa i mieć chociaż cień szansy, że w przyszłości będę mogła normalnie żyć a być może też zostać mamą – apeluje w opisie zbiórki.

Małgorzata Stępień długo szukała pomocy w zdiagnozowaniu swoich problemów zdrowotnych. W końcu okazało się, że cierpi na głęboko naciekającą endometriozę IV stopnia. Wiele narządów, między innymi jajniki, jajowody i otrzewna są zajęte chorobą. Jej macica jest przyrośnięta do jelita. Mimo usunięcia zrostów w otrzewnej i torbieli z jajników w 2020 roku, choroba powróciła. Dodatkowo kobieta cierpi na insulinooporność, spondyloartropatię zapalną oraz fibromialgię. Leczy się również na zmiany zwyrodnieniowe w kręgosłupie.

Endometrioza jest skutecznie leczona przez wyspecjalizowane ośrodki w Polsce. Jednym z nich jest Medicus Clinic we Wrocławiu. Tego typu leczenie nie jest refundowane. Małgorzata Stępień na Pomagam.pl zebrała do tej pory 20 tysięcy złotych.