Tarnobrzeg. Tydzień Bibliotek w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

„Moja, Twoja, Nasza – Biblioteka”. To hasło tegorocznej, XX edycji ogólnopolskiej akcji Tygodnia Bibliotek 2023. Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnobrzegu, przygotowała szereg interesujących i zróżnicowanych propozycji. Od poniedziałku, 8 maja do 15 maja czytelnicy spotkają się z doktorem Adamem Wójcikiem – Łużyckim, który zaprezentuje swoją najnowszą książkę – „Dzików – mój Wawel” oraz z Marią Pałkus, która przeniesie zainteresowanych do sielskich lasowiackich pasiek.

Szereg ciekawych lekcji bibliotecznych i zajęć edukacyjnych wzbogaci wiedzę ich uczestników. Będą rozmowy o książkach z dorosłymi oraz z grupą nastoletnich Miłośniczek Czytania, które podążą śladami Ani z Zielonego Wzgórza. Psycholog Bożena Kozieł porozmawia z młodymi uczestnikami o emocjach, a Teresa Biało opowie o „Dniu z życia niewidomego”.

Przez cały tydzień odbywać się będą spotkania głośnego czytania w bibliotecznych filiach i tarnobrzeskich przedszkolach, a inspiracje z lektur uczestnicy „przeleją na papier”, wykonując kolorowe prace plastyczne. Młodzi czytelnicy będą mieli możliwość wzięcia udziału w przygotowanych, specjalnie dla nich, zabawach literacko-plastycznych. W myśl tegorocznego hasła

propozycje tarnobrzeskiej Miejskiej Biblioteki Publicznej skierowane zostały do wszystkich środowisk w każdej grupie wiekowej. Szczegółowy program Tygodnia Bibliotek, znajduje się na stronie tarnobrzeskiej biblioteki: https://mbp.tarnobrzeg.pl.