Tarnobrzeg. Testy na koronawirusa ujemne u sześciu pracowników szpitala.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

U sześciu pracowników tarnobrzeskiego szpitala wyniki badań na obecność koronawirusa są ujemne. Osoby te znajdowały się w bezpośrednim otoczeniu lub miały styczność z pacjentką zakażoną SARS-COV-2.

Kobietę, którą w miniony poniedziałek przyjęto do szpitala w Tarnobrzegu, w piątek przetransportowano do Szpitala Zakaźnego w Łańcucie.

Mówi dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu, Wiktor Stasiak.

Kwarantanną objętych jest aktualnie 44 pracowników lecznicy, którzy także mięli styczność z chorą pacjentką. Wyniki testów pobranych od tych osób będą napływać w kolejnych dniach.

-Obecnie ograniczenia w funkcjonowaniu szpitala są dramatyczne. Działają tylko niektóre oddziały – powiedział dyrektor Stasiak.

Tarnobrzeski szpital przyjmuje pacjentów jedynie do Centrum Onkologicznego i oddziałów: Kardiologicznego z Intensywnym Nadzorem Kardiologicznym, Neurologii z Pododdziałem Udarowym oraz Pediatrycznego.

Ze względu na braki personelu lekarskiego w dalszym ciągu wstrzymane są przyjęcia na oddziały zabiegowe oraz Oddział Chorób Wewnętrznych i Gastroenterologii.

Szpitalny Oddział Ratunkowy udziela świadczeń na dotychczasowych zasadach zaś do poradni specjalistycznych oraz do Poradni Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej obowiązuje tryb rejestracji telefonicznej.