Tarnobrzeg. Tenisiści stołowi IKS Jezioro Tarnobrzeg w Reprezentacji Polski

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Dominik Siatrak

W Lasko na Słowenii rozegrano kolejny turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Paralimpijskich Paryż 2024. W ITTF Slovenia Para Open 2023 w największym turnieju w Para Tenisie Stołowym na Świecie rywalizowało ponad 400 zawodników z 53 krajów w tym a w niej dwóch zawodników IKS JEZIORO Tarnobrzeg.

Paweł Włodyka w grze podwójnej mieszanej w parze z Magdaleną Pawłasek Start Zielona Góra zdobyli brązowe medale. Pokonali oni 3:1 Gabriel DE OLIVEIRA ANTUNES / Danielle RAUEN z Brazylii, 3:2 Ivan MAI/Marharyta SALTANOVSKA z Ukrainy oraz przegrali 1:3 Hao LIAN/ Meng LIU z Chin. W meczu o wejście do finału ulegli kolejnemu mikstowi z Chin Chunxiao HOU / Yufei FAN 1:3.

Drugi zawodnik IKS- u Maciej Nalepka w turnieju indywidualnym w klasie 3 wózki pokonał 3:0 Francuza Francois GEULJANS, przegrał 1:3 z Koreańczykiem Yeongjin JANG oraz wygrał 3:0 z Austriakiem Marc GRAF.
Następnie w 1/16 pokonał po świetnej grze 3:0 Szweda Carl Alexander Mattias OHGREN, w meczu o wejście do strefy medalowej przegrał 1:3 z Amerykaninem Jenson VAN EMBURGH i zajął 5 -8 miejsce.

Już od 26-28 maja kolejna impreza zaliczana do kwalifikacji paralimpijskich do Igrzysk w Paryżu, czyli ITTF Fa20 Polish Para Open we Władysławowie. Wcześniej jednak od 20 do 25 maja odbędzie się zgrupowanie Reprezentacji Polski przed tym turniejem w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich Cetniewo we Władysławowie, w którym weźmie udział 6-ciu reprezentantów IKS JEZIORO Tarnobrzeg (Nalepka, Rogowski, Chamot, Matejek, Sowa, Włodyka).

(foto i info IKS Jezioro Tarnobrzeg)