Tarnobrzeg. Targi Edukacji i Pracy.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

XIII Targi Edukacji i Pracy odbyły się dziś w Tarnobrzegu. W hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji blisko 50 wystawców oferowało zatrudnienie i ścieżki rozwoju edukacyjno-zawodowego.

– Targi zorganizowaliśmy, bo taka zaistniała potrzeba – powiedziała dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnobrzegu, Teresa Huńka.

Wydarzenie współorganizowało Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Tarnobrzegu. Mówi dyrektor instytucji Dariusz Szwandrok.

W Zakładzie Mechanicznym „Siarkopol” potrzebni są teraz: ślusarz, ślusarz-spawacz, spawacz, mechanik samochodowy, diagnosta, operator żurawia. – Trudno o fachowców – mówi  dyrektor do spraw produkcji w Zakładzie Mechanicznym „Siarkopol”, Krzysztof Zięba.

Podczas targów promowały się szkoły i uczelnie. Mówi Katarzyna Grębowiec, nauczycielka angielskiego w Zespole Szkół numer  1  w Tarnobrzegu.

Maja Trybus i Milena Duda z technikum obsługi pasażerów w przewozach morskich, lotniczych i lądowych Zespołu Szkół numer 1 w Tarnobrzegu.

Oprócz zapoznania się z ofertami zatrudnienia i edukacji, podczas targów można było porozmawiać z pracodawcami oraz ekspertami.

Organizatorzy targów to: Powiatowy Urząd Pracy w Tarnobrzegu, Tarnobrzeska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., Centrum Kształcenia Zawodowego w Tarnobrzegu, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Tarnobrzegu, Siarka Tarnobrzeg S.A.