Tarnobrzeg. Tak powinien wyglądać teren przy biurze Zakładów Chemicznych Siarkopol

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Praca Aleksandry Krudysz z klasy 3 Technikum Architektury Krajobrazu wchodzącego w skład Zespołu Szkół numer 2 w Tarnobrzegu zwyciężyła w konkursie Zakładów Chemicznych Siarkopol na zagospodarowanie terenu przed biurem spółki w Machowie. W siedzibie szkoły miało miejsce podsumowanie konkursu połączone z rozdaniem nagród.

– Nie spodziewałam się wygranej. Projekt zajął mi trochę czasu, bo przygotowywałam go w czasie ferii zimowych. Cieszę się, że udało się wykonać koncepcję według założeń zamawiającego – nie kryje radości Aleksandra Krudysz.

– Chcieliśmy, aby teren przed naszym biurem był bardziej atrakcyjny i wpisywał się w aktualne trendy w architekturze krajobrazu. Wybór szkoły nie był przypadkowy, bo jest to placówka, z którą współpracujemy od zeszłego roku – powiedział wiceprezes Zakładów Chemicznych Siarkopol Mateusz Kutrzeba.

– Uczniowie mogli liczyć na naszą pomoc merytoryczną – mówi nauczyciel przedmiotów zawodowych w tarnobrzeskim „Rolniku” Katarzyna Ramian.

Dyrektor Zespołu Szkół numer 2 Marek Szczytyński nie kryje dumy ze swoich uczniów.

Autorka najwyżej ocenionego projektu otrzymała sprzęt komputerowy z oprogramowaniem do projektowania graficznego. Na zdobywców drugiego i trzeciego czekają tablety graficzne. Pozostali uczestnicy otrzymali gadżety od organizatora konkursu.