Tarnobrzeg. Ścianka wspinaczkowa oficjalnie otwarta.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Nauka, zabawa, wyzwanie. Tym hasłem przywitał zebranych na uroczystości otwarcia ścianki wspinaczkowej w Tarnobrzegu, prowadzący spotkanie Janusz Chabel z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W wydarzeniu wziął udział prezydent Tarnobrzega, Dariusz Bożek, przedstawiciele Urzędu Miasta Tarnobrzega i rady miejskiej. Były również osoby, które uprawiają wspinaczkę, a także zainteresowani zarówno dorośli jak i dzieci, którzy zechcieli dziś pod okiem instruktorów i operatorów spróbować na ściance swoich sił.

Mówi prezydent Tarnobrzega, Dariusz Bożek.

Wykonawcą tarnobrzeskiej ścianki wspinaczkowej był Wiesław Madejczyk. Doświadczony instruktor wspinaczki przekonuje, że ta dyscyplina jest najbardziej radosną formą ruchu jakiej można doświadczyć.

To dyscyplina dla każdego. Wystarczy poznać podstawy. Mówi Kamil Tyza, instruktor wspinaczki.

Tarnobrzeska ścianka wspinaczkowa sąsiaduje z halą MOSiR. Ma 18 metrów wysokości. Znajduje się na niej ponad 20 tras o różnym stopniu trudności. W nowo powstałym budynku są szatnie i toalety, a także niewielka ścianka dla małych dzieci. Regulamin korzystania z obiektu dostępny na stronie internetowej MOSiR-u.