Tarnobrzeg, Sandomierz, Stalowa Wola. Nadchodzi III Nadwiślański Fashion Week

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Dominik Siatrak

Nadchodzi III Edycja Nadwiślańskiego Fashion Week. To szereg spotkań i imprez kulturalno-modowych. Głównymi gospodarzami tegorocznej edycji będą trzy miasta – Tarnobrzeg, Stalowa Wola i Sandomierz. Wydarzenia towarzyszące odbędą się natomiast w Gorzycach, Baranowie Sandomierskim i Nisku. Założenia wydarzenia oraz jego program przedstawiono na konferencji prasowej nad Jeziorem Tarnobrzeskim.

Miejsce to zostało wybrane nieprzypadkowo podkreśla Renata Domka z Tarnobrzeskiego Domu Kultury.

Wstępem do wydarzenia będzie debata „Po Lasowiacku” która 31 lipca odbędzie się w Gorzycach mówi pomysłodawczyni Nadwiślański Fashion Week Justyna Gamoń Wesołowska.

Dużym wydarzeniem będzie Tarnobrzeg Fashion Lake. To pokaz mody na Jeziorze Tarnobrzeskim zarówno tych znanych jak i młodych projektantów. Podczas imprezy dużo miejsca poświęcone zostanie także historii powstania akwenu oraz ludzi, którzy żyli w tym miejscu zanim pojawiła się tu kopalnia siarki, a później jezioro.

Mówi Renata Domka.

Warto pojawić się nad akwenem 5 sierpnia zachęca prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

– Północne Podkarpacie to serce kultury lasowiackiej – przekonuje starosta powiatu tarnobrzeskiego Jerzy Sudoł.

Na 6 sierpnia w muzeum COP w Stalowej Woli zaplanowano debatę „Moda i architektura”. Miasto stało się także tłem do jednej z sesji fotograficznych. Jej efekty będzie można podziwiać podczas wydarzeń w ramach Nadwiślańskiego Fashion Week.

Mówi fotograf Roman Śmiechowski.

Dzień później 7 sierpnia w Sandomierzu odbędzie się ostatni pokaz mody. O jego szczegółach mówi Justyna Gamoń Wesołowska.

– Zapraszamy na Sandomierz Fashion Street – mówi burmistrz Marcin Marzec.

III Edycji Nadwiślańskiego Fashion Week towarzyszyć będą także: 1 sierpnia wystawa Karoliny Bednarskiej w Niżańskim Centrum Kultury, 4 sierpnia w restauracji Widnokrąg promocja książki Anny Sudoł, sierpnia na zamku w Baranowie Sandomierskim wernisaż wystawy Karoliny Hady Surowiec.