Tarnobrzeg, region. Haft lasowiacki może być dla każdego.

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

 Fundacja Artystyczna GA MON z Tarnobrzega wkrótce rozpocznie kampanie crowdfundingową. Jej celem jest zebranie środków na maszynę hafciarską. Potrzebnych jest 25 tysięcy złotych.     

– Chcemy sprawić, żeby wzory lasowiackie  były dla każdego, kto utożsamia się z naszym regionem. Mamy lasowiackie serce i chcemy je oddać  –  mówi Justyna Wesołowska prezes Fundacji GA MON.

Crowdfunding, to finansowanie społecznościowe.  Twórca projektu apeluje do internautów o wsparcie, w zamian oferując im pewne korzyści, na przykład zniżkę za wykonanie usługi.

W miniony poniedziałek  w Fundacji wrzało. Pracownicy firmy M2 Media kręcili klip. Zmontowany materiał za kilka dni zostanie umieszczony na platformie PolakPotrafi.pl. Celem spontanicznej inicjatywy jest przekonanie nieprzekonanych do włączenia się w kampanię.

W klipie występuje wiele osób współpracujących i zaprzyjaźnionych z Fundacją GA MON, w tym Lasowiaczki z Baranowa Sandomierskiego: Barbara Sroczyńska i Zofia Wydro.

Zakup hafciarki będzie można wesprzeć dorzucając swoją cegiełkę na  wspomnianej platformie PolakPotrafi.pl.

Fundacja Artystyczna GA MON prowadzi działalność wspomagającą rozwój kultury i sztuki. W siedzibie organizacji, przy ulicy Wyspiańskiego w Tarnobrzegu powstają projekty ubrań wzorowane na lasowiackiej tradycji, a jednocześnie zgodne z aktualnymi trendami  w modzie.

Społeczna kampania crowdfundingowa Fundacji GA MON będzie prowadzona w ramach projektu ARTISTIC współfinansowanego  z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, programu Interreg Central Europe.