Tarnobrzeg. Październikowa odsłona Jeziora Aniołów

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Ponad 200 osób ubranych na biało weszło dziś o wschodzie słońca do Jeziora Tarnobrzeskiego. To kolejna odsłona akcji charytatywnej Jezioro Aniołów. Aby wziąć w niej udział wystarczyło wpłacić datek na rzecz budowy hospicyjnego domu dla dzieci w Skowierzynie, w gminie Zaleszany. Koszt prac oszacowano na ponad 6,5 miliona złotych.

Wśród uczestników była spora grupa morsów. Jakub Polniaszek wraz z grupą znajomych reprezentował klub morsa Morsjanie z Dębicy.

Cieszy nas tak duże zainteresowanie tym wydarzeniem – powiedziała jego współorganizatorka Justyna Duma.

Każda złotówka, którą otrzymujemy od naszych darczyńców jest zamieniana na materiały budowlane – powiedział Karol Czernecki prezes fundacji Serce Dla Serca, która buduje placówkę.

Październikowe Jezioro Aniołów obfituje w szereg atrakcji. To choćby wspólne odtańczenie poloneza na plaży czy możliwość skorzystania z mobilnej sauny. Zbiórkę można było także wesprzeć kupując ciasta z kiermaszu. Natomiast na specjalnie na tę okazję ustawionej scenie przy restauracji „Na fali” wystąpi szereg artystów i zespołów. Szczegółowy program znaleźć można na plakatach promujących wydarzenie.