Tarnobrzeg: O włos od kolejnej tragedii na przejeździe kolejowym

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Iwona Pol

30-letni kierowca iveco zlekceważył znak świetlny na strzeżonym przejeździe kolejowym w Zabrniu w gminie Grębów, wjechał za szlaban i o mało nie doprowadził do zderzenia z pociągiem. Mieszkaniec województwa małopolskiego, za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, stracił prawo jazdy. Policjanci przedstawili mu zarzuty i skierują wniosek o ukaranie do sądu.

O zaistniałej sytuacji policjantów poinformował pracownik Polskich Linii Kolejowych, który jechał pociągiem pośpiesznym Intercity relacji Przemyśl – Warszawa. Maszynista, widząc zaistniałą sytuację, gwałtownie zahamował i zatrzymał pociąg.

Policjanci przejrzeli zapis z monitoringu i na jego podstawie ustalili kierującego. 30-letni mieszkaniec województwa małopolskiego tłumaczył, że zagapił się i pomimo sygnału świetlnego i zamykających się rogatek, wjechał na przejazd kolejowy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Od kilku dni policjanci ruchu drogowego, wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei, prowadzą kontrole w rejonie przejazdów kolejowych usytuowanych na terenie powiatu tarnobrzeskiego. Podczas prowadzonych działań funkcjonariusze ujawnili negatywne zachowania kierowców, którzy rażąco naruszali przepisy ruchu drogowego na przejazdach kolejowych, za które zostali ukarani mandatami.

Źródło: podkarpacka.policja.gov.pl/