Tarnobrzeg: Miejskie Obchody 84. rocznicy Zbrodni Katyńskiej połączone z promocją książki Bogusława Szwedo

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

„Tarnobrzeski słownik katyński” – taki tytuł nosi książka Bogusława Szwedo, której promocja odbędzie się tuż po Świętach Wielkanocnych.

W czwartek, 4 kwietnia, o godzinie 17.00, promocja słownika będzie miała miejsce w Muzeum – Zamku Tarnowskich w Tarnobrzegu. To wydarzenie wpisuje się w Miejskie Obchody 84. rocznicy Zbrodni Katyńskiej.

– Pierwsze wydanie „Tarnobrzeskiego słownika katyńskiego” ukazało się 11 lat temu – wyjaśnia autor Bogusław Szwedo.

Sowieckie NKWD zamordowało z motywów politycznych blisko 22 tysiące polskich obywateli wziętych do niewoli po agresji ZSRR na Polskę.

Wśród ofiar byli urodzeni lub mieszkający na terenie powiatu tarnobrzeskiego. Bogusław Szwedo zamieścił w poszerzonym „Tarnobrzeskim słowniku katyńskim” biogramy 92 osób.

 Bogusław Szwedo jest założycielem i prezesem Radia Leliwa – najstarszej komercyjnej stacji radiowej w południowo-wschodniej Polsce. Jest także autorem wielu publikacji historycznych, w tym 12 słowników biograficznych.

Warto dodać, że promocję „Tarnobrzeskiego słownika katyńskiego” organizuje także Nowodębskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne.  Spotkanie z Bogusławem Szwedo odbędzie się w Ośrodku Pomocy Społecznej w Nowej Dębie,  w środę, 3 kwietnia. Początek o godzinie 18.00.

Więcej na temat „Tarnobrzeskiego słownika katyńskiego” w wypowiedzi autora książki: