Tarnobrzeg. Matura 2021.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Łącznie 732 osoby zadeklarowały przystąpienie do matury w placówkach publicznych i niepublicznych na terenie Tarnobrzega. Egzamin pisemny z języka polskiego rozpocznie się 4 maja o godzinie 9.00.

– Tegoroczni maturzyści mają za sobą ciężki rok. Przeżyli go w całości praktycznie bez bezpośredniego kontaktu z nauczycielami, ze sobą, bez studniówki, ale wierzę w nich – powiedział prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

Oceniając przygotowanie młodych ludzi do egzaminu maturalnego dyrektor Zespołu Szkół imienia księdza Stanisława Staszica w Tarnobrzegu (Górnik) Jerzy Stelmach podkreślił, że w minionym roku szkolnym wiele zależało od motywacji i samozaparcia młodzieży.

– Nauka online nie wpływała korzystnie na proces edukacyjny młodzieży zwłaszcza tej, która przygotowywała się do egzaminu maturalnego – stwierdził dyrektor Zespołu Szkół numer 3 w Tarnobrzegu (Budowlanka) Rafał Sawicki.

Prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek trzyma kciuki za tarnobrzeskich maturzystów.

W każdej z tarnobrzeskich placówek, zgodnie z odgórnymi wytycznymi matura będzie przebiegać w ścisłym reżimie sanitarnym. Szkołom zapewniono środki dezynfekujące w każdej sali, na korytarzach i łazienkach, środki ochrony osobistej: maseczki i rękawiczki.

Ławki oraz stoliki w pomieszczeniach zostały ustawione w odpowiednich odległościach.