Tarnobrzeg. Kino, teatr, muzyka, plastyka. W TDK wiele się dzieje

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Kino Wisła Tarnobrzeskiego Domu Kultury odwiedziło w ubiegłym roku ponad 19 tysięcy widzów. Wyświetlono 104 filmy. Łącznie odbyło się 700 projekcji. Wicedyrektor Tarnobrzeskiego Domu Kultury Mariusz Ryś podsumował 2023 rok w TDK, podkreślając ogromne znaczenie placówki w zakresie upowszechniania zarówno sztuki profesjonalnej jak i ruchu amatorskiego.

W Tarnobrzegu kulturalnie naprawdę wiele się dzieje. Podczas konferencji z udziałem prezydenta Tarnobrzega poświęconej kulturze, wicedyrektor Mariusz Ryś zaznaczał wkład TDK w kulturalną gałąź życia społecznego.

– Prowadzimy działalność  w zakresie teatru, muzyki, plastyki i kina – mówił Mariusz Ryś. Teatr, to między innymi już 45 edycji Barbórkowej Dramy Teatralnej, muzyka – ponad 30 edycji Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej,  w ramach plastyki co roku prezentowanych jest w TDK kilkanaście wystaw, a kino nie narzeka na brak widzów.

Ważna jest też edukacja kulturalna. Mówi wicedyrektor Tarnobrzeskiego Domu Kultury Mariusz Ryś.

We wspomnianych zajęciach bierze udział 200 osób.

W ramach działalności TDK odbywa się również bardzo dużo konkursów, wśród nich: recytatorskie, wokalne, muzyczne. Nie można zapomnieć również o tym, że Tarnobrzeski Dom Kultury organizuje lub współorganizuje wiele imprez w tym Dni Tarnobrzega czy Jarmark Dominikański.