Tarnobrzeg. Kilometry dla Dzieci. Lokalni kolarze na rowerach do Gdańska.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Ponad 600 kilometrów liczy trasa kolarskiej akcji charytatywnej „Kilometry dla Dzieci”. Lokalna grupa kolarzy amatorów przejedzie z Tarnobrzega do Gdańska zbierając pieniądze dla 4,5 letniego Adrianka Wruchy, zmagającego się z mózgowym porażeniem dziecięcym. Chłopiec uczęszcza do Przedszkola numer 3 w Tarnobrzegu. Pomimo swojego wieku nie chodzi, nie potrafi samodzielnie stać.

W sobotę, 17 lipca, o godzinie ósmej rano, z Placu Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu, wyruszy mini-peleton sześciu kolarzy, by w niedzielę wspólnie dojechać nad  morze, pod gdański pomnik Obrońców Wybrzeża na półwyspie Westerplatte. Poprzez wysiłek wkładany w dwudniową jazdę na rowerze uczestnicy wyprawy chcą zachęcić do wpłat dla Adrianka, na  konto założone na portalu internetowym zrzutka.pl. Każdy z planowanych do przejechania 610 kilometrów wycenili na 20 złotych i gorąco zachęcają do zakupu jednego kilometra lub ich wielokrotności.

W ten sposób zamierzają zebrać fundusze, ponad 11 tysięcy złotych, na zakup platformy wibracyjnej dla chłopca.  Umożliwia ona rozluźnienie ciała, wzmocnienie stabilizacji centralnej, rozciąganie mięśni, ścięgien i ich wzmocnienie. Uzyskane środki pozwolą też pokryć koszty wielospecjalistycznego turnusu rehabilitacyjnego dla Adriana.

Kolarska akcja „Kilometry dla Dzieci” organizowana jest od 2017 roku. Każdego lata rusza w inny kierunek świata. Na rowerach z Tarnobrzega kolarze dojechali już do Szczecina, Karpacza, a nawet nad chorwacki Adriatyk.