Tarnobrzeg. Kajakarze rywalizowali na Jeziorze Tarnobrzeskim

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Ponad 150 młodych zawodników i zawodniczek rywalizowało na Jeziorze Tarnobrzeskim podczas Otwartych Mistrzostw Podkarpacia w Kajakarstwie. To podopieczni klubów z Katowic, Lublina i Czechowic Dziedzic. Nie mogło zabraknąć także gospodarzy. Dla uczestników w kajakach jedynkach lub dwójkach przygotowano dwa dystanse. Krótszy o długości 200 metrów, oraz dłuższy 500 metrowy.

Kacper Tyrka z klubu MKS Czechowice – Dziedzice zajął 3 miejsce indywidualnie dystansie 200 metrów. Wcześniej wraz ze swoim klubowym kolegą Arturem Świerkotem zdobyli złoty medal na tym samym dystansie.

Złoty medal na dystansie 200 metrów wywalczyła załoga: Emilia Domańska, Kamila Potwora także z klubu MKS Czechowice – Dziedzice.

Sędzia główny zawodów Krzysztof Majewski podkreśla, że w dniu zawodów wszyscy z uwagą śledzili prognozę pogody.

Z przebiegu zawodów zadowolony jest przedstawiciel zarządu Klubu Kajakowego Jezioro Tarnobrzeg Norbert Mastalerz.