Tarnobrzeg, Gorzyce. Włochy i Stany Zjednoczone. Projektantka mody i fotografka z naszego regionu ruszają w świat.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Projektantka mody i fotografka z naszego regionu ruszają  w świat. Prezes Fundacji Artystycznej GAMON  w Tarnobrzegu, Justyna Wesołowska  w środę udaje się do Włoch. W Vicenza oraz w Veronie będzie zapoznawać się z  tamtejszym dziedzictwem kulturowym, a  także prezentować swój dorobek.

Justyna Wesołowska  w podróż do Włoch zabiera wzory lasowiackie, a także biuletyny z informacją o tym czym zajmuje się jej fundacja.

Z kolei Renata Trybuła, fotografka z Gorzyc, na początku października wylatuje do Nowego Jorku. Tam na Manhattanie wykona profesjonalną sesję zdjęciową modelek prezentujących kolekcję lasowiacką odzieży Justyny Wesołowskiej. Ubrania będą miały na sobie między innymi: jedna z modelek Victoria’s Secret, a także pochodząca z Gorzyc, Wiktoria Kawałek, miss, reprezentująca Polonie podczas 82. Parady  Pułaskiego, zaplanowanego na 6 października największego polonijnego wydarzenia w nowojorskim okręgu konsularnym.

Zwieńczeniem zagranicznych wojaży regionalnych artystek będzie pokaz mody autorstwa Justyny Wesołowskiej, który odbędzie się 16 października o godzinie 18.00  w sandomierskim zamku.

Więcej w materiale.

Fot. Od lewej: Renata Trybuła, Justyna Wesołowska.