Tarnobrzeg. Fryzjerskie metamorfozy w Prymasówce

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Anioły i demony – były hasłem przewodnim tegorocznego Międzyszkolnego Konkursu Fryzur, który zorganizowano w Zespole Szkół imienia księdza kardynała Stefana Wyszyńskiego w Tarnobrzegu. Do rywalizacji przystąpiło 33 osoby. To uczennice oraz uczniowie szkół o profilu fryzjerskim, z województw podkarpackiego, świętokrzyskiego i lubelskiego. Na wykonanie na modelce wybranej stylizacji mieli około dwóch godzin.

Ich poczynania oceniało profesjonalne jury w skład, którego weszli przedstawiciele szkoły, oraz zawodowi fryzjerzy. Przewodniczył im właściciel zakładu fryzjerskiego w Tarnobrzegu Piotr Przywara.

Decyzją jury pierwsze miejsce otrzymała Oliwia Grabias z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. Na modelce wykonała fryzurę stylizowaną na anioła.

Konkurs to dobra okazja do prezentacji umiejętności uczniów. Dla nich samych to okazja choćby do szukania ciekawych inspiracji – tłumaczy nauczyciel przedmiotów zawodowych w tarnobrzeskiej Prymasówce Monika Czernik. Jak dodaje, w konkursie świetnie poradziły sobie uczennice szkoły.

Autorki trzech najlepszych fryzur otrzymały okolicznościowe puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Profesjonalne kosmetyki fryzjerskie.