Tarnobrzeg. Enea nadal sponsorem strategicznym tarnobrzeskich tenisistek.

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Utytułowane tenisistki stołowe KTS Enea Siarka Tarnobrzeg kontynuują współpracę z Enea. Dziś  w Restauracji Stary Browar w Tarnobrzegu, w obecności mediów prezes klubu Zbigniew Nęcek, prezes Enei Połaniec, Lech Żak  podpisali stosowną umowę w tej sprawie. W spotkaniu uczestniczył europoseł PiS, Tomasz Poręba oraz zawodniczka KTS Enea Siarka Tarnobrzeg, Najlepszy Sportowiec roku 2018 na Podkarpaciu – Li Qian.

– Ponieważ ograniczyliśmy koszty promocji i sponsoringu, o kontynuowaniu współpracy z KTS-em zdecydowały trzy przeanalizowane przez nas aspekty – powiedział dziś prezes Enei Połaniec, Lech Żak.

Trener tarnobrzeskich zawodniczek, Zbigniew Nęcek podkreślił, że od lat szuka rozwiązań, które sprawią, iż tenis stołowy będzie rozwijał się zarówno wyczynowo jak i masowo zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. Jego zdaniem taka możliwość istnieje przy wsparciu finansowym.

Miniony rok, to dla drużyny kolejne, 27 mistrzostwo Polski  oraz finał Europejskiej Ligii Mistrzyń. W sezonie 2019 tenisistki nie zamierzają zwolnić tempa, o czym świadczą ich ostatnie sukcesy.

– Dzięki współpracy KTS z takim partnerem jak Enea rośnie popularność tenisa stołowego – mówił uczestniczący spotkaniu europoseł Tomasz Poręba, który przyczynił się do współpracy między klubem a sponsorem.

Jutro, Zbigniew Nęcek ma się spotkać  z władzami miasta, aby porozmawiać o założeniach projektu pod nazwą „Fundamenty Tenisa Stołowego w Tarnobrzegu”. Przedsięwzięcie zakłada utworzenie klasy o specjalności „tenis stołowy” w jednej ze szkół podstawowych oraz rozwój tego sportu wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.    Trener tenisistek zapowiedział też podjęcie starań o organizację  w Tarnobrzegu meczów reprezentacji Polski.