Tarnobrzeg. Budynku gimnazjum prezydent na razie nie ruszy.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Jaka będzie przyszłość budynku Gimnazjum numer 3, przy ulicy Dekutowskiego w Tarnobrzegu?  O odpowiedź na to pytanie, został poproszony prezydent miasta Dariusz Bożek.

Dziś, w szkole przy ulicy Dekutowskiego uczy się ostatni rocznik wygaszanego Gimnazjum numer 3, który funkcjonuje pod auspicjami Szkoły Podstawowej numer 10. W lipcu minionego roku wypełniająca zadania i kompetencje prezydenta Tarnobrzega, Anna Pekar podzieliła się planami ulokowania  w murach obiektu, szkoły katolickiej. Podczas ostatniej sesji miejskiej już jako radna poprosiła  prezydenta o informacje.

– Dopóki nie będzie jasna kwestia naboru do szkół ponadgimnazjalnych, ja tego budynku nie ruszę – powiedział prezydent Dariusz Bożek.

Przenosiny szkół i zagospodarowanie budynków po gimnazjach to temat, który  w Tarnobrzegu będzie wracał. Na nowe lokum czeka Zespół Szkół Specjalnych obecnie mieszczący się w budynku Szkoły Podstawowej numer 10 przy, ulicy Marii Dąbrowskiej. Zmianę lokalizacji zapowiedziano Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych numer 2, popularnemu „Rolnikowi”, który swoją siedzibę ma  w gasnącym Gimnazjum numer 2 przy ulicy Kopernika, będącym obecnie oddziałem Szkoły Podstawowej numer 4. Z końcem roku szkolnego znikną również ostatnie klasy Gimnazjum numer 1, które mieści się przy ulicy Jachowicza.