Tarnobrzeg. 83 rocznica wybuchu II Wojny Światowej

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

W Tarnobrzegu uczczono dziś 83. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Uroczystość rozpoczęła się o 4:45 na cmentarzu wojennym przy ulicy Targowej. W wydarzeniu oprócz prezydenta miasta Dariusza Bożka, uczestniczyli między innymi przedstawiciele duchowieństwa, samorządu, straży miejskiej, harcerze. Na początku uroczystości wybrzmiał hymn państwowy. Potem głos zabrał prezydent Tarnobrzega.

Spotykamy się tu aby nie świętować, ale uczcić pamięć tych którzy w trakcie pożogi wojennej oddali swoje zdrowie, życie a czasem miejsce w którym mieszkali i ojczyznę która musiała przesunąć swoje granice – mówił Dariusz Bożek

Modlitwę za ofiary II wojny światowej odmówił ojciec Dominikanin Wojciech Krok. – Często przy takich okazjach odbywa się apel poległych czy apel bohaterów. Mówimy wtedy „stańcie do apelu” – mówił w swoim wystąpieniu poprzedzającym modlitwę dominikanin.

Dziś w południe, w kościele ojców Dominikanów zostanie odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny. Z kolei jutro, 2 września o godzinie 10.00 zostaną złożone kwiaty pod pomnikiem przy ulicy Sienkiewicza, upamiętniającym mieszkańców tej ulicy, ofiary bombardowania z 2 września 1939 roku.