Tarnobrzeg. 28. edycja ENEA Mistrzostw Polski na ergometrze wioślarskim.

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

W miniony weekend, w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu  rozegrano 28. edycję ENEA Mistrzostw Polski na ergometrze wioślarskim. Na popularnym „wioślarzu”, na dystansie 2000 metrów rywalizowali zarówno zawodnicy jak i zawodniczki od juniorów do weteranów. Zawody odbyły się w szesnastu kategoriach. W kategorii seniorów złoto zdobył Michał Szpakowski. Drugi był, pochodzący z Sandomierza Wiktor Chabel.

Wśród seniorek najlepsza była Anna Wierzbowska.

Ergometr wioślarski, to maszyna służąca do ćwiczeń imitujących prawdziwe wiosłowanie na wodzie. Warto spróbować na niej swoich sił. Mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu, Adam Strumiński.

Choć tradycyjnie mistrzostwa odbywały się we Wrocławiu tym razem to Tarnobrzeg stał się ich gospodarzem. – To z pewnością zaowocuje nowym obiecującym zawodnikiem – powiedział prezes Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich, Ryszard Stadniuk.

– To bardzo ciekawa dyscyplina – stwierdził prezydent Tarnobrzega, Dariusz Bożek i dodał.

Dzień przed ENEA Mistrzostwami Polski na ergometrze wioślarskim  w tarnobrzeskiej hali MOSiR odbyły się I Otwarte Mistrzostwach Tarnobrzega.