Stany: Kolejne  powiatowe zawody sportowo-pożarnicze za nami

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Marta Górecka

W miejscowości Stany w gminie Bojanów rozegrane zostały powiatowe zawody sportowo-pożarnicze. Mimo niesprzyjającej pogody na starcie zawodów stawiło się 9 drużyn męskich 3 drużyny kobiece oraz po 4 drużyny MDP dziewcząt i chłopców. Prezes Zarządu Oddziału  Powiatowego OSP RP w Stalowej Woli Grzegorz Idec przyznał, że ze względu na pogodę i bezpieczeństwo konkurencje dla dzieci zostały okrojone:

Obecny na zawodach komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli brygadier Szczepan Kozioł, przyznał, że drużyny dobrze przygotowały się do zawodów, o czym świadczą osiągane czasy mimo warunków pogodowych:

Drużyny startujące w powiatowych zawodach sportowo-pożarniczych rywalizowały w trzech ko9nkurencjach musztra, sztafeta pożarnicza i ćwiczenie bojowe.  W grupie A w klasyfikacji generalnej zwyciężyła drużyna z Kotowej Woli. Na drugim miejscu uplasowali się strażacy ze Skowierzyna, a na trzecim miejscu OSP Studzieniec. W grupie kobiet zwyciężyła drużyna z Kępia Zaleszańskiego. Dobry wynik i drugie miejsce zdobyła kobieca drużyna pożarnicza z Rzeczycy Długiej, a trzecie miejsce drużyna z OSP Skowierzyn. Najlepsze drużyny oprócz pucharów i dyplomów otrzymały nagrody finansowe za zdobyte miejsca. Wręczono również statuetkę dla strażaka ochotnika, mającego na swoim koncie najwięcej działań ratowniczych w Powiecie Stalowowolskim ufundowaną przez posła Rafała Webera.