Stalowa Wola: Zbiornik rekreacyjny przy Spacerowej może być gotowy w 2024 roku

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Marta Górecka

W 2024 roku może być zbiornik rekreacyjny w Stalowej Woli przy ulicy Spacerowej. Miejsce to, jak poinformował prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny, od dawna jest przeznaczone na budowę zbiornika retencyjnego:

Ani też perspektyw pozyskania środków zewnętrznych. Budowa zbiornika w tamtym miejscu nie zaburzy też gospodarki wodnej:

Dodatkowo według pomysłu zespołu projektowego LAX ma powstać system odzyskiwania wody, dzięki specjalnym wieżom wpisane w zielone otoczenie, tworzącym dodatkowy klimat na zbiorniku. Sam zbiornik rekreacyjny ma mieć powierzchnię 6 hektarów i ma się znaleźć na nim miejsce na kąpielisko, strefa do pływania małymi łódkami, rowerkami wodnymi, czy kajakami oraz teren do spacerów i jazdy rowerem utworzony z deskowanych tarasów. Teren będzie sąsiadował z powstającym właśnie Parkiem Zimnej Wody. Jego budowa wraz z zapleczem kosztowałaby około 30 milionów złotych:

Na część ekologiczną miasto chce pozyskać środki z programu feniks:

 

Z gotową aplikacją do pozyskania środków Stalowa Wola ma być gotowa na wiosnę 2022 roku. Przetargi i zamówienia mogłyby ruszyć w drugiej połowie przyszłego roku, a główne prace w 2023, z finałem prac i otwarciem w 2024 roku.