Stalowa Wola: Za niezmienione stawki opłat za śmieci zapłaci miasto

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Marta Górecka

Mimo wstępnych przymiarek samorząd Stalowej Woli nie zdecydował się na podniesienie stawek opłat za śmieci. Dla przypomnienia zapowiadał to przy okazji prezentowania budżetu na ten rok prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Stawki za śmieci pozostają więc na dotychczasowym poziomie o czym informował na sesji skarbnik Michał Buwaj.

Stawki za śmieci pozostają więc na tym samym poziomie czyli 13 złotych za odpady segregowane i 26 zł za śmieci zmieszane. Natomiast wprowadzono dwie nowe ulgi w opłatach za odbiór odpadów komunalnych. Dotyczy to kompostowania odpadów i dużych rodzin.  Właściciele domów jednorodzinnych, kompostujący bioodpady w przydomowym kompostowniku, zapłacą o złotówkę mniej od każdego mieszkańca nieruchomości. Również właściciele nieruchomości na których zamieszkują rodziny wielodzietne będą płacić o złotówkę  mniej od każdego członka takiej rodziny. Nie podnoszenie stawek oznacza, że to miasto będzie musiało zapłacić brakującą kwotę, aby odbiór odpadów się bilansował. Zwrócił na to uwagę na sesji radny Jerzy Augustyn.

Do tematu opłat za śmieci radni mają powrócić we wrześniu. Natomiast wypracowane wówczas podwyżki stawek za odbiór odpadów miałby obowiązywać od przyszłego roku.