Stalowa Wola: Wysokie ceny w przetargu na Ogródek Jordanowski i Ogród Zucha

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Marta Górecka

Trzy firmy wystartowały w przetargu  na rewitalizację Ogródka Jordanowskiego i utworzenie Ogrodu Zucha w Stalowej Woli. Najtańsza oferta ponad dwukrotnie przekroczyła zarezerwowaną na ten cel kwotę 5 milionów złotych. Najtańsza oferta złożona przez firmę ze Starego Sącza opiewa na ponad 10,3 miliona złotych, natomiast najdroższa zaproponowana przez firmę ze Szczytna to prawie 3 razy więcej, bo ponad 14,8 miliona. Warto jednak dodać, ze zarezerwowane 5 milionów to koszty tej inwestycji szacowane w ubiegłym roku i wiadomo było, że w obecnej sytuacji na rynku budowlanym te koszty będą wyższe. Na podstawie ubiegłorocznych szacunków Stalowa Wola pozyskała na ten cel 4 miliony złotych dofinansowania z Polskiego Ładu. A zakres modernizacji Ogródka Jordanowskiego, na którą mieszkańcy czekają od lat,  jest nie mały. Mówił o nim prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny:

Planowana jest również budowa górki saneczkowej. Oprócz strefy zabaw dla dzieci, ma powstać ścieżka treningowa dla młodzieży i dorosłych oraz strefa seniora. Dodatkowo oprócz fontanny w Ogródku Jordanowskim ma powstać niecka infiltracyjna i ogród deszczowy. Natomiast na osiedlu Poręby za hotelem Hutnik w ramach projektu ma powstać ogród różany i Ogród Zucha:

Ale ogrody to nie wszystko, bo w ramach projektu mają powstać również dwa przystanki zielone. Jeden przy ulicy Hutniczej obok przychodni a drugi na ulicy Ofiar Katynia w okolicach głównego wejścia do Ogródka Jordanowskiego. Wykonawca na realizację zamówienia będzie miał nieco ponad rok, bo 399 dni. Czy jednak uda się go wyłonić w ramach tego przetargu, pokaże analiza ofert.