Stalowa Wola: Międzypokoleniowe Spotkania Teatralne czas zacząć

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Marta Górecka

Dziś w Stalowej Woli rusza przegląd sztuk teatralnych w ramach Relacji, czyli Międzypokoleniowych Spotkań Teatralnych. Oficjalne otwarcie Spotkań Teatralnych zaplanowane jest na godzinę 16.00 w Spółdzielczym Domu Kultury. Wtedy też ruszy spotkanie z Radkiem Rakiem, autorem „Baśni o wężowym sercu…”.. Tytuł spotkania „Zagubione ścieżki”.  Z publicznością spotkają się również jurorzy tegorocznych Relacji – Łukasz Drewniak, Monika Janik-Hussakowska i Beata Paluch. Teatralnie zaś Relacje otworzy o godz. 17.30 spektakl „Prorok Ilja” stalowowolskiego Teatru Ad Hoc w reżyserii Marii Bembenek. Koordynatorka Relacji Katarzyna Pawłowska z Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli przyznała, że teatry stalowowolskie spinają klamrą cały przegląd:

A w tym roku widzowie, którzy przyjdą na Relacje będą mieli do wyboru 11 bardzo różnorodnych spektakli, w tym po raz pierwszy spektakl familijny:

Dodatkowo w tym roku organizatorzy zadbali o osoby głuchonieme:

Najlepsze spektakle wybierać będzie nie tylko młodzieżowe i profesjonalne jury ale też publiczność. Przegląd potrwa od piątku do niedzieli a program dostępny jest na stronie MDK w Stalowej Woli oraz Relacji. Wstęp na spektakle jest bezpłatny za wejściówkami dostępnymi w sekretariacie SDK i RDK „Sokół”. Weekend Relacji zakończy o 18.00 w niedzielę „Baśń o wężowym sercu” – będzie to czytanie performatywne w wykonaniu artystów Narodowego Starego Teatru im. H. Modrzejewskiej w Krakowie.