Stalowa Wola: Marysia z PSP nr9 najlepsza w Polsce z chemii

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Marta Górecka

Uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 w Stalowej Woli. Maria Chmielowiec wygrała Ogólnopolską Olimpiadę Wiedzy Chemicznej. W zmaganiach chemicznych które zorganizował Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie Marysia pokonała najlepszych młodych chemików w Polsce. Marysia stwierdziła, że przygotowania nie były łatwe, ale chętnie się uczyła, bo lubi ten przedmiot podobnie jak fizykę i matematykę.

Marysia stwierdziła, że dużą zasługę w tym, że zwyciężyła w olimpiadzie ma jej nauczycielka chemii Ewa Brzozowska, która przygotowała ją do zmagań chemicznych. Ewa Brzozowska przekonuje, że nauka chemii nie musi być nudna ani trudna i można jej nauczyć nawet zdalnie.

Wszechstronnie uzdolniona Marysia Chmielowiec ukończyła w tym roku Publiczną Szkołę Podstawową nr9 i swoją naukę od przyszłego roku szkolnego będzie kontynuowała w liceum na profilu matematyczno-fizycznym. Ale w stalowowolskiej dziewiątce nie brakuje uzdolnionych uczniów, którzy osiągają sukcesy w różnych konkursach i olimpiadach przedmiotowych.