Stalowa Wola: Ekonomik świętuje swoje 90-lecie

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Iwona Pol

Najstarsza szkoła w Stalowej Woli świętuje 90 lat. To Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Króla Jana III Sobieskiego potocznie zwany ‘Ekonomikiem’. Uroczystości jubileuszowe odbędą się już w tę sobotę. Mówi dyrektor szkoły Paweł Ciołkosz.

A będzie co pokazać bo przez lata zmieniła się nie tylko szkoła, zmieniano jej nazwę, kierunki kształcenia i lokalizację. Teraz również mimo, że potoczna nazwa ‘Ekonomik’ pozostała, to szkoła z kierunkami kształcenia idzie z duchem czasu.

To widać również po ilości uczniów, którzy wybierają właśnie stalowowolski Ekonomik.

A sobotnie świętowanie jubileuszu 90-lecia Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Króla Jana III Sobieskiego w Stalowej Woli rozpocznie o godz. 10.00 Msza św. w Kościele Matki Bożej Szkaplerznej w Rozwadowie w intencji uczniów, rodziców, pracowników i absolwentów szkoły. Na 11.300 przewidziana jest Gala Jubileuszowa w murach ekonomika. A od 14.00 spotkania absolwentów z nauczycielami, wychowawcami i kolegami z lat szkolnych w salach lekcyjnych. Absolwenci otrzymają również pamiątkową publikację wydaną z okazji 90-lecia szkoły. Jubileusz zakończy się Balem Absolwenta.

Marta Górecka