Sichów Duży: Piknik rolniczy ‚Czas na wieś’.

Data publikacji: Kategoria: , , , , Zamieścił: Marta Górecka

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Adolfa Dygasińskiego w Sichowie Dużym oraz Klub Aktywnych Kobiet organizują piknik rolniczy ‚Czas na wieś’, który odbędzie się w najbliższą niedzielę (18 września) na placu manewrowym, który podczas pikniku zostanie uroczyście otwarty.

Jak podkreśla dyrektor Piotr Mazur, plac jest bardzo ważną inwestycją dla placówki:

– Na piknik zapraszamy wszystkich – mówi Anna Łabędzka z Klubu Aktywnych Kobiet:

– Wydarzeniu towarzyszyć będzie wiele konkursów, wśród nich konkurs kulinarny pn. ‚Wariacja smakowa na temat jabłka’ dla Kół Gospodyń Wiejskich – mówi Jolanta Godzwon z Klubu Aktywnych Kobiet:

Podczas imprezy prowadzona będzie zbiórka na rzecz Bartoszka Jędrasika z gminy Łoniów, który potrzebuje 10 milionów zł na leczenie genowe.

Piknik realizowany jest w ramach projektu ‚Czas na wieś’ dofinansowanego z Programu Działaj Lokalnie w powiecie staszowskim.

Patronat honorowy nad programem Działaj Lokalnie w powiecie staszowskim objął senator Jacek Włosowicz.

Działaj Lokalnie to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii i sieć ośrodków Działaj Lokalnie-w powiecie staszowskim Fundacja FARMa. Stałymi partnerami programu są gmina: Łubnice, Rytwiany, miasto i gmina Szydłów, miasto i gmina Staszów, miasto i gmina Połaniec, gmina Bogoria, Starostwo Powiatowe w Staszowie, Nadleśnictwo Staszów, Grupa Azoty Siarkopol SA w Grzybowie, ArkonDesing, VARMIL Rytwiany.

Patronat medialny – Radio Leliwa.

Joanna Sarwa