Sandomierz: Zbigniew Kabata bohaterem, którego ideały odniosły zwycięstwo.

Data publikacji: Kategoria: , , , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Tematem tegorocznej sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży będzie temat „Jakie ideały żołnierzy Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych przetrwały i odniosły zwycięstwo? Które z tych wartości są dla Ciebie ważne? Przedstaw na przykładzie wybranego bohatera lub bohaterki”. Uczennice klasy ósmej Szkoły Podstawowej nr 4 w Sandomierzu Maria Hajduk i Kinga Pietruszka, biorące udział w projekcie, który należy przygotować i zrealizować aby wziąć udział w sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży, przybliżą postać Zbigniewa Kabaty pseudonim „Bobo”, Honorowego Obywatela Miasta Sandomierza.

Zbigniew Kabata to żołnierz Armii Krajowej, naukowiec-parazytolog oraz poeta. Uczennice swoją pracą i zaangażowaniem przybliżają postać Zbigniewa Kabaty, ponieważ – ich zdaniem – jest to postać wielowymiarowa i każdy z mieszkańców Sandomierza powinien o niej usłyszeć.

Rekrutacja do Sejmu Dzieci Młodzieży zakończy się 4 kwietnia. Przedstawiciele Instytutu Pamięci Narodowej wybiorą 230 dwuosobowych zespołów, które 1 czerwca zasiądą w ławach poselskich. Organizatorem XXVIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży jest Kancelaria Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, Ośrodek Rozwoju Edukacji, Instytut Pamięci Narodowej oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Joanna Sarwa