Sandomierz: Zamkowe wykłady w Zamku Królewskim w ramach akcji „Darmowy listopad”.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Joanna Sarwa

W ramach akcji „Darmowy listopad w rezydencjach królewskich” Muzeum Zamkowe w Sandomierzu zaprasza na trzy wykłady towarzyszące nowym wystawom: „Chotyniec-Wrota do Antycznej Scytii” oraz „Zamkowa Galeria Sztuki XVIII-XX w.”

W piątek 25 listopada o godz. 17.00 odbędą się dwa wykłady archeologiczne towarzyszące wystawie „Chotyniec – wrota do antycznej Scytii”:
„Chotynieckie reminiscencje” – to tytuł wykładu, który wygłosi prof. dr hab. Sylwester Czopek – rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego. Natomiast drugi wykład poświęcony stanowi obecnemu i wynikom dotychczasowych badań prowadzonych na grodzisku w Chotyńcu wygłosi dr hab. Katarzyna Trybała-Zawiślak – dyrektor Instytutu Archeologii Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Mówi Marcin Kapka z Muzeum Zamkowego:

W sobotę 26 listopada o godz. 16.00 odbędzie się wykład, którego tematyka związana będzie z malarstwem i zbiorami muzealnymi prezentowanymi na nowej wystawie stałej „Zamkowa Galeria Sztuki XVIII-XX w.”, który wygłosi historyk sztuki Elżbieta Jeżewska.

Wydarzenia organizowane są w ramach akcji „Darmowy listopad w rezydencjach królewskich” realizowanej dzięki dofinansowaniu ministerstwa kultury i dziedzictwa narodowego.