Sandomierz: XIV Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Pierwszy tydzień maja w tym roku w Kościele w Polsce obchodzony będzie jako XIV Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

29 kwietnia (piątek przed maturami), w godz. 12-13, w budynku Wyższego Seminarium Duchownego odbędą się warsztaty biblijne dla młodzieży z Zespołu Szkół Ekonomicznych z Sandomierza. Zaproszona jest także młodzież z innych szkół średnich.

1 maja (w niedzielę) w sandomierskich parafiach zostanie poprowadzona biblijna adoracja Najświętszego Sakramentu

5 maja (czwartek) odbędzie się wykład otwarty ks. prof. Mirosława Wróbla, biblisty z KUL, który w sposób przystępny przybliży znaczenie pozabiblijnych pism targumicznych oraz ich związek z Nowym
Testamentem. Konferencja pt. ‚Targumy w nauczaniu Jezusa i pierwotnego Kościoła” będzie miała miejsce w budynku Wyższego Seminarium Duchownego, a rozpocznie się o godz. 16:30.

Tego samego dnia w kościele seminaryjnym św. Michała Archanioła odbędą się modlitwy w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich. Adorację pierwszoczwartkową poprowadzą seminarzyści. Rozpoczęcie o godz. 20. Będzie także transmisja on-line.

W sobotę 7 maja zaproszona jest do seminarium młodzież męska ze szkół średnich oraz studenci. W programie duchowe odczytanie tekstu z Ewangelii wg św. Jana, w którym Jezus zmartwychwstały ukazuje się swoim uczniom. To ‚Spotkanie ze Zmartwychwstałym” rozpocznie się o godz. 14.00.

Joanna Sarwa