Sandomierz: W niedzielę 4 Bieg Szklarski.

Data publikacji: Kategoria: , , , , Zamieścił: Joanna Sarwa

W najbliższą niedzielę (25 września) po raz czwarty wyruszy Bieg Szklarski. Organizatorami imprezy są NSG Group przy współpracy z MOSiR w Sandomierzu i Tarnobrzegu.

Zebrane w trakcie wydarzenia pieniądze zostaną przekazane na pomoc dzieciom poszkodowanym w wyniku wojny w Ukrainie.

Od samego początku organizatorem biegu jest NSG Group, jeden z największych producentów szkła na świecie.

Edycja 2022 będzie miała miejsce 25 września. W ramach zawodów uczestnicy pobiegną na trzech dystansach. Bieg główny odbędzie się na trasie o długości 25 km, a zawodnicy, tak jak w pierwszej edycji, wystartują w zakładzie Pilkington Automotive Poland w Chmielowie, zaś zakończą w Pilkington Polska w Sandomierzu.

Kolejnym biegiem będzie Szklana Piątka. Pięciokilometrowy bieg odbędzie się na trasie stadion Sandomierz – Pilkington Polska w Sandomierzu.

Tegoroczną nowością jest możliwość udziału w biegu wirtualnym. Ponieważ filie NSG Group znajdują się w całym kraju, organizatorzy udostępnili możliwość biegu w wybranej przez siebie trasie na jednym z trzech dystansów obowiązujących w Biegu Szklarskim.

W trakcie Biegu Szklarskiego zbierane będą pieniądze na fundację Happy Kids. Środki zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom dotkniętym wojną w Ukrainie i sfinansowanie działań takich jak pomoc w ewakuacji, pozyskanie miejsc pobytu czy organizacja transportu.

W tym roku organizatorzy Biegu wychodzą również do dzieci – w jego ramach odbędzie się seria biegów na dystansach 100-800 m, których uczestnikami będą dzieci
w wieku od 5 do 12 lat.

Mówi pomysłodawca biegu Józef Banaś, reprezentujący organizatora – NSG Group.

Każdy uczestnik biegu otrzyma pakiet startowy oraz pamiątkowy medal, zaś na mecie czekać będą owoce i posiłki regeneracyjne. Zwycięzcy otrzymają nagrody, a spośród uczestników rozlosowane zostaną podarunki rzeczowe.

Szczegóły oraz regulamin znaleźć można na stronie internetowej Biegu (www.biegszklarski.pl), fanpage’u na Facebook (https://pl-pl.facebook.com/biegszklarski/), a także u organizatorów pod numerem 605 192 289.