Sandomierz: Protest mieszkańców ulicy Kruczej.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Mieszkańcy ulicy Kruczej w Sandomierzu protestują przeciwko planowanej inwestycji, która ich zdaniem jest nieprzemyślana i godzi w dobrostan mieszkańców tejże ulicy, nie rozwiązując zarazem problemów komunikacyjnych związanych z powstającymi w tej okolicy apartamentowcami.

Chodzi o trzy łączniki prowadzące od powstającego osiedla apartamentowców do ulicy Kruczej, która ze względu na swoje parametry a konkretnie trzymetrową szerokość już teraz rodzi problemy komunikacyjne w przypadku gdy dwa pojazdy chcą się minąć.

Mówi Dariusz Czerwiński – mieszkaniec ulicy Kruczej:

Z mieszkańcami spotkali się pracownicy Urzędu Miasta. Mówi wiceburmistrz Sandomierza Janusz Stasiak:

Z mieszkańcami ulicy Kruczej nikt wcześniej na temat planowanych działań nie rozmawiał i o dotyczącej ich sytuacji lub możliwych koncepcjach nie poinformował. O planach miasta dowiedzieli się z mediów:

Planowana budowa łączników to część większej inwestycji, na którą miasto pozyskało 12 milionów złotych z Polskiego Ładu. Mieszkańcy wyrazili radość z pozyskanych przez miasto pieniędzy i korzyści dla miasta, jednak chcą zmiany w umiejscowieniu łączników lub rezygnacji z ich zdaniem niefunkcjonalnego rozwiązania na rzecz takiego, które będzie służyć wszystkim mieszkańcom tej okolicy – zarówno ze stojących już od dziesięcioleci domów jak też nowo powstających apartamentowców.

Poniżej zapis audio całego spotkania z mieszkańcami: