Sandomierz: Poeta Ernest Bryll przygotował dla sandomierzan specjalny świąteczny filmowy materiał.

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Sandomierskie Centrum Kultury odsłania tajemnicę „świątecznego bryllowania” oraz tłumaczy  jak można „pobryllować w te Święta”. To hasło jednej z przedświątecznych propozycji przygotowanych w tym roku przez SCKw formie wirtualnej.

– Któż inny może lepiej wyjaśnić, jak należy “bryllować”, jeśli nie mistrz “bryllowania”, czyli sam Ernest Bryll – jeden z największych polskich poetów, określanym mianem „poety Bożego Narodzenia”? – mówi Marta Szpyra z SCK

Dziś o godz. 17.00 na profilu Facebook/Sandomierskie Centrum Kultury ukaże się filmik nagrany specjalnie dla sandomierzan przez Ernesta Brylla, w którym poeta pokaże jak można “bryllować” w te święta.

Zasady bryllowania są bardzo proste – dodaje Marta Szpyra. – Czytamy i nagrywamy wiersze Ernesta Brylla związane z Bożym Narodzeniem a akcja bryllowania będzie trwać od dziś do 23 grudnia.

Ernest Bryll to jeden z najbardziej znanych i wielokrotnie nagradzanych współczesnych polskich poetów. Jest także pisarzem, autorem tekstów piosenek, dziennikarzem, tłumaczem i krytykiem filmowym. Obecnie mieszka w Warszawie. Ma 85 lat.

Joanna Sarwa