Sandomierz: Pilkington IGP zwiększa produkcję

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Iwona Pol

Zakład przetwórstwa szkła Pilkington w Sandomierzu zostanie rozbudowy i zmodernizowany. Efektem będą nowe miejsca pracy dla ponad 100 osób.

Decyzję w sprawie otwarcia nowego zakładu przetwórstwa szkła spółki Pilkington IGP podjęto w oparciu o rosnący popyt na szkło oraz szyby zespolone.

Marka Pilkington jest znana w Sandomierzu od wielu lat i wypracowała sobie renomę w ramach swoich spółek, które tylko w tym mieście zatrudniają blisko 2 tys. osób. Modernizacja zakładu pozwoli zwiększyć liczbę zatrudnionych.

Na potrzeby zagospodarowania obiektu zaplanowano zakup specjalistycznych maszyn i urządzeń. Zostaną one zainstalowane na hali produkcyjnej o powierzchni ok 5 250 m2. Dodatkowo w projekcie uwzględniono blisko 1000 m2 powierzchni biurowych, socjalnych i magazynowych. Rozbudowa i modernizacja będzie realizowana etapowo.

Termin uruchomienia nowego zakładu planowany jest na maj 2023 r.

Modernizacja zakładu przetwórstwa szkła będzie odbywać się równolegle z rekrutacją pracowników, którzy w przyszłym roku rozpoczną w nim pracę. Docelowo ma ich być 103, na stanowiskach takich jak: technik utrzymania ruchu, krajacz szkła, pracownik spedycji czy operator maszyn przetwórstwa szkła.

 

 

źródło: royalbrand.prowly.com