Sandomierz: Dziś rozpoczyna się Akademia Liderek „Kobiet w Centrum”.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Sto dwadzieścia kobiet z całej Polski weźmie udział w wydarzeniu pod nazwą Akademia Liderek „Kobiet w Centrum”, które rozpoczyna się dziś w Sandomierzu. Jego organizatorem jest stowarzyszenie „Kobiety w Centrum”. Jednym z partnerów wydarzenia jest sandomierskie Starostwo Powiatowe.

Podczas warsztatów i wykładów poruszone zostaną kwestie m.in. równouprawnienia na rynku pracy, profilaktyki zdrowotnej oraz aktywności w życiu publicznym. Ponadto, każda ze 120 uczestniczek Akademii wybierze ścieżki tematyczne, które pozwolą jej rozwijać się w zakresie przedsiębiorczości, polityki lub działalności społecznej.

Mówi prezes stowarzyszenia „Kobiety w Centrum” Magdalena Sobkowiak-Czarnecka:

Na wydarzeniu pojawią się goście z zagranicy:

W Akademii weźmie udział osiem mieszkanek Sandomierszczyzny:

Starosta sandomierski Marcin Piwnik podkreśla rolę kobiet w życiu społecznym, zawodowym i rodzinnym:

Burmistrz Sandomierza Marcin Marzec zwraca uwagę na znaczenie kobiet w czasach współczesnych:

Jednym z patronów wydarzenia jest Fundacja Onkocafe, stąd też w czasie warsztatów odbędzie się między innymi kształcenie ambasadorek breastfitu:

I edycję Akademii Liderek Kobiet w Centrum, która odbędzie się w dniach 4-6 marca w Sandomierzu objął honorowym patronatem rzecznik praw obywatelskich.

Akademia Liderek będzie okazją do podnoszenia kompetencji, budowania platformy spotkań kobiet z różnych środowisk i różnych miejsc w Polsce, wymiany doświadczeń, tworzenia miejsca inspiracji oraz szansy dla wielu kobiet uczestniczenia w wydarzeniu, które ma je motywować do dalszego działania.

Każda z uczestniczek Akademii wybiera ścieżki tematyczne, w których chce uczestniczyć. Tematy przewodnie to: przedsiębiorczość, polityka oraz działalność społeczna. Wykłady dotyczyć będą głównie: równouprawnienia, profilaktyki zdrowotnej i społeczeństwa obywatelskiego. Podczas trzydniowych warsztatów uczestniczki będą miały okazje do rozmów, spotkań, a w szczególności do rozwijania swoich kompetencji liderskich, aktywności w życiu publicznym, równouprawnienia na rynku pracy oraz profilaktyki nowotworowej.

Misją Akademii jest integracja środowisk kobiecych,wymiana doświadczeń, podnoszenie kwalifikacji,szerzenie dobrych praktyk,rozwój kompetencji liderskich,wyrównywanie szans i profilaktyka zdrowotna.

Patronat honorowy: Komisja Europejska i Rzecznik Praw Obywatelskich.

Joanna Sarwa