Radiowa licytacja na rzecz Tarnobrzeskiego Centrum Wolontariatu.

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Licytacja patriotycznego pakietu przedmiotów przekazanych przez Kancelarię Prezydenta RP w imieniu prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy odbędzie się 2 maja na antenie Radia Leliwa. Środki z licytacji zostaną przekazane na remont Tarnobrzeskiego Centrum Wolontariatu mieszczącej się  w kamienicy przy Placu Bartosza Głowackiego 34.

Termin zabawy nie został wybrany przypadkowo. 2 maja obchodzony jest bowiem Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, a w pakiecie, o który będzie można się starać jest między innymi biało-czerwona flaga.

Zabawa rozegra się podczas niedzielnego Koncertu Życzeń na antenie Radia Leliwa, w godzinach od 13.00 do 16.00. Numer telefonu, pod który będzie można wtedy dzwonić to 15 823 66 55.

Pakiet nagród do wylicytowania zawiera:

-duża biało-czerwona flaga w lnianym pokrowcu z wyhaftowanym napisem „stulecie odzyskania niepodległości” i dołączoną kartką pamiątkową z adnotacją i podpisem prezydenta RP Andrzeja Dudy.

-kubek ceramiczny z uchwytem, z wizerunkiem Pałacu Prezydenckiego,

– kubek ceramiczny z silikonową pokrywką,

– puzzle (1000)  z wizerunkiem Pałacu Prezydenckiego,

– granatowy worek z wizerunkiem Pałacu Prezydenckiego,

-książka „ 100 polskich patriotów”,

-książka „Mała księga patrioty” z tekstami i nutami pieśni patriotycznych oraz dołączonymi dwoma płytami CD,

Cena wywoławcza pakietu wynosi 99 złotych.

          Siedziba centrum ma 260 metrów kwadratowych powierzchni. Wolontariusze weszli do użyczonego przez miasto Tarnobrzeg obiektu  w listopadzie ubiegłego roku. Od tego momentu poczyniono wiele prac: pomalowano pomieszczenia, wyremontowano instalacje elektryczną i wodno-kanalizacyjną, wstawiono meble. Roboty przeprowadzano  w tak zwanym „czynie społecznym” i przy wsparciu instytucji zarówno miejskich jak i prywatnych.

          – Są jeszcze rzeczy do zrobienia – mówi Sławomir Partyka z Tarnobrzeskiego Stowarzyszenia PLUS, pod którego auspicjami funkcjonuje Tarnobrzeskie Centrum Wolontariatu.

                Środki zebrane podczas niedzielnej licytacji w Radiu Leliwa mają pomóc w realizacji tych planów.

             Siedziba Tarnobrzeskiego Centrum Wolontariatu jest bardzo ważna dla osób  w nim  zrzeszonych. Tam są omawiane i przygotowywane wszelkie akcje jakie centrum organizuje na rzecz innych. Należy pamiętać, że celem centrum jest koordynowanie i wspieranie dobroczynnych inicjatyw podejmowanych przez różne organizacje pozarządowe, a także szeroko rozumiana integracja tych środowisk.

          Więcej w rozmowie Ewy Wójcik Lis ze Sławomirem Partyką z Tarnobrzeskiego Stowarzyszenia PLUS – POSŁUCHAJ.