W Powiecie Stalowowolskim doszło do pierwszego w tym sezonie zaczadzenia. Tlenkiem węgla zatruło się starsze małżeństwo z Przyszowa. Kobieta mimo udzielonej pomocy medycznej zmarła. Do zdarzenia które miało miejsce w środę, wezwano Państwową Straż Pożarną. Mówi rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Stalowej Woli młodszy brygadier Krystian Bąk:
A następnie ponownie sprawdzono wszystkie pomieszczenia pod kątem obecności tlenku węgla. Małżeństwo – kobieta w wieku 78 i mężczyzna w wieku 87 lat z objawami zatrucia czadem przewieziono do stalowowolskiego szpitala. Tam od razu wdrożono m.in. terapię w komorze hiperbarycznej. Niestety kobieta dzisiaj zmarła. Wszystko wskazuje na to, że powodem było zatrucie tlenkiem węgla. Rzecznik stalowowolskich strażaków poinformował, ze jest to pierwszy potwierdzony przypadek zatrucia czadem w powiecie
Krystian Bąk zaapelował do mieszkańców o zaopatrzenie się w czujniki tlenu węgla, bo to najlepszy sposób aby uniknąć zatrucia czadem.



![Tarnobrzeg. Stosy ubrań przy altanach śmietnikowych [ZDJĘCIA]](https://leliwa.pl/wp-content/uploads/2026/02/e49f41afc162266b483b3f46c25a3b1e_xl-350x250.jpg)




