Dwa tysiące sztuk maseczek, tysiąc rękawiczek, 140 litrów płynu dezynfekcji i 50 kombinezonów trafiło łącznie do staszowskiego szpitala i sandomierskiej jednostki wojskowej. Środki ochrony osobistej przekazała Enea Elektrownia Połaniec.
– Z uwagi na nadzwyczajną sytuację, błyskawicznie odpowiedzieliśmy na apel staszowskiego szpitala i sandomierskiej jednostki wojskowej, przekazując im podstawowe środki ochrony osobistej. Cały czas podejmujemy aktywne działania w trosce o zdrowie naszych pracowników i wszystkich, z którymi współpracujemy, ponieważ aby przetrwać kryzys i epidemię wszyscy musimy zjednoczyć swoje siły i pomagać sobie nawzajem – powiedział Bogusław Rybacki, prezes Enei Elektrowni Połaniec.
Wcześniej, bo w sierpniu tego roku spółka wyposażyła kieleckie laboratorium w nowy sprzęt do badań w kierunku koronawirusa. Na ten cel Enea Elektrownia Połaniec przekazała poprzez Fundację Enea kwotę 270 000 zł dla Polskiego Towarzystwa Higienicznego.







![Tarnobrzeg: Kontrterroryści na Jeziorze Tarnobrzeskim – szkolili się z obsługi podwodnego drona [ZDJĘCIA]](https://leliwa.pl/wp-content/uploads/2026/04/b007cb1ef5a192d9e718e2da1607ce65_xl-350x250.jpg)


