Osiek: „Siarkopol” wspiera Akcję „NIE nowotworom u dzieci”.

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Joanna Sarwa

W najbliższy czwartek (15 września) w Osieku w ramach Ogólnopolskiego Programu Profilaktycznych Badań Ultrasonograficznych Dzieci Fundacji Ronalda McDonalda, odbędzie się II edycja akcji „NIE nowotworom u dzieci”. Początek o godzinie 9:00. Akcja potrwa do godziny 17:00.

Partnerem głównym akcji jest Grupa Azoty „ Siarkopol”. Spółka dołożyła znaczącą cegiełkę w kwestii sfinansowania badań dla 75 dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat.

Z badań mogą skorzystać dzieci z gminy Osiek oraz dzieci pracowników Grupy Azoty „ Siarkopol” mieszkających również poza terenem gminy.

Badanie ma na celu wczesną diagnostykę chorób nowotworowych. Jest bezbolesne i bezpieczne. Trwa mniej niż kwadrans. Pozwala na dokonanie dokładnej oceny stanu narządów wewnętrznych oraz daje możliwość wykrycia ewentualnych odstępstw od normy. To badanie USG jamy brzusznej w kierunku zmian nowotworowych oraz wrodzonych wad nerek i dróg moczowych.

Rok temu podczas I edycji Akcji w Osieku u dziesięciorga dzieci ujawniono nieprawidłowości. Z racji wykrycia na wczesnym etapie można było rozpocząć specjalistyczne leczenie lub obserwacje.

Organizatorem akcji jest Miejsko – Gminny Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Osieku. Za całość działań odpowiada kierownik placówki Edyta Mysłek. Bezpłatne badania zostaną przeprowadzone w ambulansie Fundacji, który stanie przed przychodnią.

Ambasadorem II edycji Akcji „NIE nowotworom u dzieci” w Osieku jest wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk.