Nowa Dęba. Zarzuty dla mężczyzny, który doprowadził do wypadku w Nowej Dębie. Był pijany.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Zarzuty usłyszał 29-latek, który w miniony piątek, po pijanemu spowodował wypadek w Nowej Dębie. Mężczyzna  w przeszłości był dwukrotnie karany  z jazdę pod wpływem alkoholu. Miał dożywotni zakaż prowadzenia pojazdów.

Do zdarzenia doszło na drodze krajowej numer 9 w Nowej Dębie. Funkcjonariusze ustalili wstępnie, że 29-letni mężczyzna, który kierował Oplem Combo, jadąc w kierunku Rzeszowa, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas jezdni i czołowo zderzył się z osobowym audi. W wyniku wypadku, do szpitala trafili kierowcy obu pojazdów. Okazało się, że kierowca opla był pijany. Badanie urządzeniem wykazało 1,24 promila alkoholu w jego organizmie.

Po sprawdzeniu kierowcy opla w policyjnym systemie okazało się, że mieszkaniec gminy Nowa Dęba był w przeszłości dwukrotnie karany za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. W 2020 roku, wyrokiem Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu otrzymał dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów.

Mężczyzna usłyszał  dwa zarzuty popełnienia przestępstwa – kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym w ten sposób, że będąc w stanie nietrzeźwości, nie mając uprawnień do kierowania samochodem, spowodował wypadek drogowy, w którym poszkodowany odniósł obrażenia.

29-latek stanie przed sądem.

KMP Tarnobrzeg