Mielec: Zmierzają do celu wyprawy

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Tomasz Łępa

Kolarska akcja charytatywna pod nazwą  „Kilometry dla dzieci”, która wystartowała  w sobotę z Mielca  a w niej grupa ośmiu osób, która obrała sobie za cel do przejechania  1400 kilometrów jest już we włoskich Alpach.

Prosto z Włoch   z wyprawy rowerowej mówi,  Robert Chrząstek.

Tegoroczna wyprawa rowerowa  ma na celu zbiórkę pieniędzy na wyposażenie specjalistycznej sali sportowo-rehabilitacyjnej dla podopiecznych Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Mielcu.  Dzięki zbiórce dzieci te będą mogły brać udział w profesjonalnych zajęciach terapeutycznych, by zwiększać swoje szanse na powrót do normalnego życia i czerpania radości ze wspólnej aktywności oraz integracji ze swoimi rówieśnikami.

W tym roku kolarze  mają do pokonania około 1400 km,  ich celem jest po 6 dniach jazdy rowerem dotrzeć na „Dach Europy”, alpejską przełęcz Passo dello Stelvio –  jedno z najwyżej położonych miejsc na  kontynencie.

Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do patronowania kilometrom trasy poprzez kupno swojego kilometra lub ich wielokrotności. Zebrane w ten sposób pieniądze zostaną w 100 procentach przeznaczone na wsparcie tegorocznego celu akcji. Koszt jednego kilometra to 20 zł.

Tomasz Łępa