Mielec:  Weekendowe kontrole

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Tomasz Łępa

W mieleckim magistracie przygotowana została zmiana organizacji ruchu w rejonie mieleckiego rynku starego miasta zakładająca wyłączenie ruchu okrężnego dla samochodów osobowych z ul. Rynek zarówno w weekendy jak i w pozostałe dni tygodnia. W rynku dopuszczony będzie tylko ruch autobusów MKS i przejazd pojazdów służb.

W związku  jednak z licznymi sygnałami oraz rozmowami z mieszkańcami, a także przedsiębiorcami prowadzącymi działalność handlową i usługową w rejonie rynku w miesiącu lipcu przyjęto jednak  rozwiązania z lat ubiegłych, funkcjonującego w okresie wakacji, a polegającego na wyłączeniu ruchu okrężnego przez  ulicę Rynek tylko w weekendy.

Niestety jak pokazuje życie,  mimo  widniejącego zakazu ruchu  kierowcy dalej nie stosują się do wytycznych co potwierdzają weekendowe kontrole.

Mówi Wiesław Barszcz ze Straży Miejskiej w Mielcu.

Ideą przyświecającą mieleckiemu magistrowi  takiemu  rozwiązaniu i wychodząc  naprzeciwko zgłaszanym od lat oczekiwaniom wielu mieszkańców Mielca, jest radykalne ograniczenie tranzytowego ruchu samochodów osobowych, które przejeżdżają przez mielecki  Rynek w kierunku ulicy Legionów i dalej do przeprawy mostowej na rzece Wisłoce.

Dzięki takim działaniom  mielecki rynek na czas wakacji mógłby  się stać miejscem bardziej przyjaznym dla przebywających tu osób i sprzyjającym odpoczynkowi.

 

Tomasz Łępa

 

 

 

 

 

 

 

 

Tomasz Łępa