Mielec: Warsztaty w nurcie trash art.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Tomasz Łępa

W Szkole Podstawowej nr 7 w Mielcu odbyły się międzypokoleniowe warsztaty w nurcie trash art. Uczestnicy, uczniowie i seniorzy mieli okazję zaprojektować własny mini ogród w szkle z użyciem materiałów pochodzących z recyklingu elektrycznych śmieci.
Mówi Malwina Szwarc z Fundacji Odzyskaj Środowisko.

Uczestnicy warsztatów mieli do wykorzystania m.in. aluminiowe fragmenty z przetworzonych lodówek, kolorowe kable, laminaty z komputerów oraz wiele innych. Elektryczne śmieci w artystycznym wydaniu wyglądają fenomenalnie.

Warsztaty połączyły pokolenia, zarówno najmłodsi uczniowie mieleckich szkół jak seniorzy wspólnie budowali swój mini ogród w szkle. Mówią: Magda uczennica SP 6 oraz Krystyna, uczestniczka zajęć Mieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Warsztaty były też okazją do zaprezentowania ich uczestnikom tego co udało się pozyskać po recyklingu, mówi Agnieszka Pabis specjalista do spraw edukacji ekologicznej z Fundacji Odzyskaj Środowisko.

Warsztaty w nurcie trash art realizowane są w ramach projektu Elektryczne Śmieci realizowanego wspólnie przez Miasto Mielec, MB Recycling, Fundację Odzyskaj Środowisko oraz organizację odzysku AURAEKO.
Tomasz Łępa